';

Ranno Rokk: Appi, nad on kurttummad!

Ranno Rokk: Appi, nad on kurttummad!

Poliitikalaboril on rõõm tutvustada uut rubriiki – randirubriik ehk teisisõnu koht, kus avaldame lühikesi vahetuid südamelt-ära-formaadis mõtteavaldusi! Tõenäoliselt leiab iga riigiteadlane end vahel olukorrast, kus mõtteid mõnel ühiskondlikul teemal on palju, aga sõbrad ei jaksa enam kuulata ning täispikaks arvamusartikliks neid mõtteid samuti kokku panna ei söanda, ent ometi tahaks oma häält kuuldavaks teha. Olgu randirubriik selles olukorras abikäeks. Ootame arvamusi ja mõtteid (nii anonüümseid kui ka nimelisi) Poliitikalabori meilile!

 

Teate, mul on juba täiesti kõrini selle valitsuse probleemide ja puuduste lahkamisest ja nende peale mõtlemisest. Kui täiesti aus olla, siis mida enam koalitsiooni lahkhelisid uurida, seda rohkem tekib tunne, et tegemist on tsirkusega. Ainult et leiba kahjuks kusagil ei leidu.

Söögipoolise puudumisel aga väsib vaikselt rahvas juba tühisest heietamisest ära. Ideoloogilisi eesmärke läbi viia sooviv koalitsioon on paratamatult kaotanud igasuguse sideme nii rahva kui ka valijaskonnaga. Kas tõesti on praegu käes aeg, kus on kõige targem arutada teemadel, mis suhtelist vaesust ja tööpuudust ei paranda? Kas härrad pukis tahavad siiralt väita, et neid huvitab inimeste arvamus, kui senimaani on imeliselt hakkama saadud praeguse põhiseadusega? Ja kui palju on neid inimesi, kes teisest pensionisambast välja võetava rahaga päriselt ka midagi teha saavad?

Probleem seisneb reaalsete murekohtadega mittetegelemises. Selmet sõimata seksuaalvähemusi, võiks tähelepanu pöörata madalapalgaliste inimeste sotsiaalsele turvalisusele. Inimestele rahaga lohakalt ümberkäimise võimaldamise asemel oleks tore, kui neil oleks esialgu seal sambas natukenegi rohkem kui paarsada eurot tulevikus kasutamiseks. Põhiseaduse kui dokumendi, mis on tänaste ideedega võrreldes palju progressiivsem, võiks rahule jätta, ja pihtide vahele võiks võtta sulid, kes oma suva järgi päriselt makse maksvate inimeste poolt rahastatud Reidi teel “firmaautoga” kummi vilistavad.

Samas ei saa ma öelda, et ma ei naudi seda konflikti, mis koalitsioonierakondade vahel on. See on üks suur “paras teile!” kõigi suunas, kes eelmise aasta märtsis Keskerakonda ja Isamaad valisid. Vaidlemine on ikka meeletult lõbus ja seda enam on see tore, kui toimub maksumaksja raha eest. Siiski võiks vaestele leiba ka loopida.

 

Comments
Share
Poliitikalabor

Leave a reply