';

Intervjuu RTS-i 20/21 kevadsemestri liikme Paula Käguga

Intervjuu RTS-i 20/21 kevadsemestri liikme Paula Käguga
Autor: Ranno Rokk

Eksamisessiooni lõpuks on valminud lisaks paljudele kirjutistele ka 2020/21. õppeaasta kevadsemestri Riigiteaduste Seltsi silmapaistvaima liikmega intervjuu! Paula Kägu, esimese aasta riigiteaduste tudeng, räägib enda tegemistest Ürituste toimkonnas ja ka tulevasest ametist seltsi eesotsas.

Kuidas on sinu esimene aasta riigiteadustes möödunud? 

Esimene aasta on väga meeleolukas olnud. Sai igas suunas arenetud, tohutult palju uusi  inimesi kohatud ja ennast ametlikuks tartlaseks kuulutatud.

Erakordsed ajad on nõudnud sinu kui Ürituste toimkonna liikme poolt palju loovust. Kustkohast oled ammutanud inspiratsiooni leidmaks lahendusi, mis ei hõlmaks kogunemisi?

ÜTKs tegutsemise võlu on see, et inspiratsiooni ei pea kuskilt otsima. Sa lihtsalt oled koosolekul ja ammutad seda inimestelt enda ümber. Tihti on kellelgi teisel idee, millel tuleb lihtsalt sabast haarata ja ellu viia. Nii sündisid meie oma kleepsud ning RTS Liigub. Selle viimase kohta arvan, et see oli lahe ettevõtmine, sest inimesed osalesid eraldi, kuid siiski samal ajal ühiselt –  vaim on see, mis loeb 😉

Kuidas on ürituste korraldamine aidanud sind õpingutega?

Olgem ausad, ei ole. Ürituste korraldamine on minu jaoks nii pingemaandaja kui ka hobi. Kui tahta ennast õpingutel aidata, soovitan välistoimkonnaga ühinemist. Kuidas siis veel paremini oma teadmisi kinnistada kui mitte olukorras, kus pead neid jagama klassitäie õpilastega?

Mis on senini sinu jaoks suurim komistuskivi olnud? Kas esines ka läbipõlemist?

Komistanud ma pole, enda teada vähemalt. Kividest rääkides – proovikivi on kindlasti olnud zoomiajastu. Arusaadav, et liigne ekraani jõllitamine on väsitav ja seega ei imesta, kui veebiüritused võivad mingi hetk samuti tüütuks muutuda.

Olen tabanud end mõtlemas, et milline see läbipõlemine õieti välja näeb. Nii et vastus on vist ei. Kui ma teen asju, mis mind huvitavad ja rõõmu pakuvad, siis on raske end läbi põletada. 

Millise saavutuse või kordamineku üle tunned enim uhkust?

Võttis kohe mõtlema. Äkki see, et ma olen tänu Facebooki coverite meisterdamisele hakanud rohkem tähelepanu pöörama visuaalsele identiteedile. Sotsiaalmeedia ja piltide töötlemine on minu jaoks olnud võõras maa, kuid enam mitte, ja ootamatuid uusi oskusi saada on alati kordaminek.

Kes või mis on sind motiveerinud, vaatamata olukorrast riigis, andma endast kõik plaanide elluviimisel?

Juustune, aga mind motiveerivad inimesed ja kui neil on hea olla. Ehk siis plaanide elluviimisega on võimalus need samad inimesed kokku tuua ja nende päeva äkki mõni meeldejääv hetk luua. Soov igavust vältida on ka üsna motiveeriv.

Sind on valitud järgmisel aastal Riigiteaduste Seltsi juhtima. Mida te koos uue juhatusega kavatsete läbi viia?

Mul endal on kaks lemmikut – esmakursuslaste koosolek ja ürituste plaani avalikustamine semestri alguses, et teataks ette arvestada, mida oodata. Muidugi hoiame, kaitseme, viime edasi seda, mis on loodud. Teeme lõpuni ka eelmise juhatuse alustatu ja RTSist saab MTÜ. Usun, et see avab meile nii mõnegi ukse. Ootan põnevusega, sest me oleme Sireti ja Hardiga suurepärane tiim ja üldse on Riigiteaduste Seltsi inimestega koos tegutseda puhas rõõm.

Comments
Share
Poliitikalabor

Leave a reply