';

RTS ennustab! Ministriportfellide ennustusvõistluse tulemused

RTS ennustab! Ministriportfellide ennustusvõistluse tulemused
Autor: Ranno Rokk

Kahe suurima erakonna poolt moodustatava valitsuse ette ennustamine osutus parajaks pähkliks. Vanakooli tippoliitikute pakkumine tundus olevat kindla peale minek, kuid täna saime teada, et tuntud nimed nagu Jürgen Ligi või Hanno Pevkur ei kindlustanudki ministrikohta. Koalitsioon tuli hoopis välja mitmete uute nimedega, keda Riigiteaduste seltsi liikmed prognoosida ei osanud. 

Mängu formaat

Õige vastuse korral sai ühe punkti, õige nime aga vale ministriportfelli pakkumisel pool punkti. Valitsusest kõrvalejäänu pakkumise eest sai null punkti.

Tulemused seltsi lõikes

Kõige paremini teadsid osalejad ennustada peaministritooli pärijat, kõigis kolmekümne ühes ankeedis ilules vastavas lahtris “Kaja Kallas”. Paremuselt teisena pakuti sotsiaalministri kohta – kakskümmend kuus vastanut pakkusid tulevaseks ministriks Tanel Kiige. “Taavi Aas” esines viieteistkümnel korral. Sellega aga enamasti õiged vastused piirdusid, kuna uus valitsus üllatas mitmete uute ja poliitikaväliste inimestega, keda oli keeruline ette näha. Haridus- ja teadusministeeriumi juhi ennustamisel pakuti Jaak Aabi kahekümne kaheksal korral, mis osutus siiski valeks. Sama saatust valdas riigihaldusministri portfelli, mille pärijaks pakuti Anneli Otti kahekümne seitsmel korral. Kõige halvemini tulid aga välja väliskaubanduse- ja IT-, justiits-, välis-, sise-, kultuuri-, keskkonna- ja rahandusministri tähtedest välja lugemine, mida ei pakutud ühelgi korral õigesti. 

Humoorikad ennustused

Naljaviluks pakkumistest puudust ei tulnud. Viktor Vassiljevi pakuti välisministriks, Kaido Höövelsoni maaeluministriks. Väliskaubanduse- ja IT-ministri portfell osutus sedavõrd suureks müsteeriumiks, et üks ennustajatest leidis tarokaarte ladudes, et Kadri Simson tuleb Euroopa Komisjonist tagasi Eestisse just seda valdkonda kujundama. 

Seltsi parimad meediumid

Kõige paremini oskas pendeldada Karoliina Lorenz, kes kogus neljateistkümnest võimalikust silmast üheksa ja pool. Teist kohta jäid jagama Antero Leedu ja Andres Võrk kuue ja poole punktiga. Kolmandat kohta jagasid Kirill Jurkov ja Henri Kortelainen. 

Riigiteaduste Selts tänab kõiki vastajaid, kelle hulgas olid ka õppejõud ja vilistlased!


Esimese koha ennustused:

Peaminister – Kaja Kallas

Välisminister – Marko Mihkelson

Rahandusminister – Jaak Aab

Kaitseminister – Jaanus Karilaid

Siseminister – Jürgen Ligi

Majandus- ja taristuminister – Taavi Aas

Kultuuriminister – Liina Kersna

Haridus- ja teadusminister – Mailis Reps

Sotsiaalminister – Tanel Kiik

Riigihaldusminister – Anneli Ott

Väliskaubanduse- ja IT-minister – Tõnis Mölder

Keskkonnaminister – Keit Pentus-Rosimannus

Maaeluminister – Urmas Kruuse

Justiitsminister – Kristen Michal

Rahvastikuminister – Andrei Korobeinik	
Comments
Share
Poliitikalabor

Leave a reply