';

Võim rahvale ehk Poliitikalabori manifest

Võim rahvale ehk Poliitikalabori manifest

Kõigi (Tartu-)maade riigiteadlased, ühinege! Reform on riigi eesotsas ning on jõudnud ka Poliitikalabori värskusnäljas vereringesse. Labor on äsja kolmandat sünnipäeva tähistanud Riigiteaduste Seltsi (ahoi!) häll ning seadis eesmärgiks riigiteadlasi ühendada ning nende õnnestunumaid koolitöid jagada. Oleme aga viimasel ajal omakeskis tunnetanud, et nii nagu on muutlik poliitmaastik, peame olema muutlikud ka meie – ja seda rahva nimel! Teenime ju kogu hinge ja tindiga Sind, austet riigiteadlane, ning oleme kuulnud Sinu häält. Sestap tahamegi anda nüüd võimu rahvale (jah, Sinule!), et labor saaks olla kõigi riigiteadlaste oma. Rahvas nõuab erinevaid eneseväljendusvorme, erinevaid teemasid ning rohkem erinevaid nimesid – me oleme selle kõigega üdini päri! Anonüümsed ja vähemanonüümsed häälekesed on aga sosistanud, et suur osa rahvast jääda alguses nimetuks – eks ikka selleks, et lasta mõtetel endil kõige eredamalt särada. Seetõttu avame siinkohal pidulikult (ja samas hästi rahvalikult, eksole) Poliitikalabori Formsi!

 https://forms.gle/rmdsoeHD9f7XEBa49

Formsis on sul võimalus Eesti ja välismaa poliitika ning muude ühiskonda puudutavate teemade kohta oma arvamust avaldada – vabalt, kellegi hinnanguta ja mis peamine, anonüümselt! Sina ise otsustad, kui pikalt meie pakutud teemade kohta kirjutad (ja kui mitme – võid kasvõi kõige kohta midagi kirjutada). Lõppu jätame ka võimaluse improviseerida ehk kirjutada vabal teemal. Pea meeles – ei ole õigeid ega valesid vastuseid, lihtsalt lase mõtetel ja sõnadel voolata! Sa ei pea muretsema stiili või grammatika pärast, selle jaoks oleme sul meie, Poliitikalabori toimetajad.

Lühidalt ja rahvalikult kokku võttes: kallis-armas riigiteadlane, tahame teha labori sulle võimalikult mugavaks ja sõbralikuks keskkonnaks, kus saad end ükskõik kuidas väljendada. Hetkel on ta tõesti suts liiga „tõsine“ ja paneb endalegi liiga palju pinget peale – muudame siis! Oled oodatud randirubriigis rantima, Formsis meiepakutud teemadel anonüümselt arvamust avaldama ning meie meilile ([email protected]) saad muidugi jätkuvalt kirjutada-joonistada (päriselt võib joonistada).

Ootame <33  

Teie(!) Poliitikalabor

Comments
Share
Poliitikalabor

Leave a reply