';

Meeri Triin Tomson: praktika Välisministeeriumis

Meeri Triin Tomson: praktika Välisministeeriumis

2018. aasta suvel veetsin poolteist kuud Välisministeeriumis, olles praktikant Arengukoostöö- ja Humanitaarabi osakonnas.

Kuidas Sa praktikakohale said, mida selleks tegema pidid?

Kandideerimine oli imelihtne, paluti CV-d ning motivatsioonikirja. Samuti sooviti teada, millises osakonnas eelistaksin töötada. Minu jaoks olid valikus ainult poliitikaosakond (puhtalt minu eriala pärast) ning välismajanduse ja arengukoostöö osakond, tingituna isiklikust huvist ja uudishimust. Umbes paar nädalat pärast motivatsioonikirja saatmist pakuti mulle praktikat poliitikaosakonnas (kusagil aprilli lõpus). Antud situatsioonis paluti mul praktikale asuda niipea kui võimalik, kuid olles esmakursuse tudeng, ei tulnud koolist ja eksamitest puudumine kõne allagi. Mäletan siiani, kui kahju oli saata Välisministeeriumile meil oma keeldumisest. Minu õnneks polnud siiski praktika suvel välistatud, kuna juba paari päeva pärast leidsin e-postkastist uue pakkumise praktikaks alates juunist, seekord välismajanduse ja arengukoostöö osakonnas, spetsiifilisemalt arengukoostöö ja humanitaarabi büroos. Selle järgnes veel intervjuu büroojuhataja ning julgeolekuosakonna juhatajaga ja järgmise asjana leidsingi end ennast kontorilaua taha seadmast Välisministeeriumi viiendal korrusel.

Kas praktika oli tasustatud?  

Praktika iseenesest polnud tasustatud nagu enamikus Eesti riigiasutustest, kuid see-eest pakub Välisministeerium väga kvaliteetset masinakohvi, mille hommikuti võtsin vastu igati väärilise tasuna.

Mida tööl tegema pidid? Millised olid sinu tööülesanded?

Praktikal olles varieerusid minu tööülesanded ääretult. Oli päevi, kui alustasin hommikul COHAFA (Council Working Party on Humanitarian Aid and Food Aid) viimastest tegevustest raporti koostamisega ning lõpetasin päeva 2017. aasta arengukoostöö projektide kokkuvõttega. Värvikamad mälestused praktika tööülesannetest on veel pressiteate kirjutamine ning Euroopa Liidu humanitaarabi innovatsiooniteemalise uue algatuse telefonikonverentsil osalemine. Siinkohal lükkaksin ka ümber arusaama praktikandist kui lihttöölisest või sekretärist. Kindlasti tuleb hetki, kus teha tuleb ka kergemaid ülessandeid nagu tõlkimine ja veebilehe uuendamine, kuid enamjaolt usaldavad praktikajuhendajad meile ka vastutusrikkamaid ülesandeid ning püüavad õpilasi töösse kaasata nii palju kui võimalik, alustades iganädalatest koosolekutest kuni ühislõunateni.

Kas ja miks soovitad sinna minna?

Praktikat Välisministeeriumis soovitan soojalt, põhjuseid on aga mitu. Kõige märkimisväärsem neist on Välisministeeriumi suhtumine praktikantidesse ning nende vastutulelikud ja sõbralikud ametnikud.

Mis oli sinu jaoks praktikakogemuse jooksul raske, uus või harjumatu?

Võrreldes ülikooli ebastabiilse tunniplaaniga, oli veidi kummaline istuda laua taga ja teha tööd kella 8st-5ni, kuid sellega harjub kiiresti ning ei tasu muretseda oma tuleviku selja/kaelavalude pärast, kuna Välisministeeriumil on ka laudu, millel saab püstiasendis töötada. Üldiselt ei saa ma ühtegi halba sõna öelda oma praktika kogemuse kohta, mis täielikult ületas igasugused ootused ning andis veelgi enam motivatsiooni ülikooli lõpetamiseks.

 

Comments
Share
Poliitikalabor

Leave a reply