';

Rain Alev – Saku vallavalitsus

Rain Alev – Saku vallavalitsus

Kuidas sa praktikakohale said, mida selleks tegema pidid?

Praktikakohale saamine oli üpris lihtne. Kirjutasin Saku valda meili varakevadel, kus tutvustasin end ja avaldasin soovi praktikale tulla. Kuigi tavaliselt on Saku vallasekretäri assistendina praktikat teinud juuratudengid, siis võeti mind sinna kohe vastu ning alustasin tööd juulis.  

Kas praktika oli tasustatud?

Kahjuks mitte. Minu teada on valdav enamus praktikakohti, mis riigiteadlastele saadaval on, tasustamata.

Mida tööl tegema pidid? Millised oli sinu tööülesanded?

Saku vald 105

Peamiseks tööülesandeks oli vallavalitsuse ja -volikogu istungeid protokollida. Lisaks sellele koostasin vallavanema käskkirju ning otsisin käskkirjadele Riigi Teatajast seaduslikke aluseid.

Kas ja miks soovitad sinna minna?

Kui on võimalus minna oma kodukoha omavalitsusse praktikale, siis soovitan kindlasti. Kodukoha omavalitsusse selle pärast, et su töö võib puudutada sulle tuttavaid kohti või probleeme. Samuti on mu hinnangul omavalitsuse töö midagi, millega tasub riigiteadlasel laiema pildi saamiseks lähemat tutvust teha.

Mis oli sinu jaoks raske, uus või harjumatu praktikakogemuse jooksul?

Minu jaoks oli uus selline kontoritöö, kuhu sa tuled hommikul 9-ks, istud oma laua taga, toimetad arvutis ja jood kohvi.

Kas sa näed oma tulevikku  kuidagi selle asutuse või institutsiooniga seotuna?

Tulevikus ma pigem vallavalitsuses ei töötaks, kuna tahaksin suuremaid väljakutseid. Samas on vallavalitsus hea koht, kus praktika korras omavalitsuse tööst selgemat pilti saada.

Kas sulle tehti pakkumine ka edasiseks koostööks?

Ei tehtud, sel kohal jätkamine oleks eeldanud bakalaureuse kraadi õigusteaduses.

Kirjelda mõnda huvitavat või erilist kogemust, mida kogesid praktika jooksul.

Töö oli üsna ühekülgne ning suur osa vallavalitsusest oli juulikuus puhkusel. Huvitava seigana saab siiski välja tuua selle, et ma koostasin oma viimasel tööpäeval käskkirja selle inimese töölt vabastamiseks, kes mu tööle võttis – toonanane vallasekretär lõpetas oma üle kümneaastase tööperioodi minuga samal päeval.

Comments
Share
Poliitikalabor

Leave a reply